Bir İdam Mahkumunun Son Günü | Tiyatro

Bir İdam Mahkumunun Son Günü

Bu etkinlik sona ermiştir.

Bir İdam Mahkumunun Son Günü

Bir İdam Mahkumunun Son Günü tiyatro oyunu 23 Eylül akşamı Erzurum Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi sahnesinde sizlerle...

Bir İdam Mahkûmunun Son Günü, dünya edebiyatının ölümsüzlerinden Victor Hugo'nun (1802-1885) yirmi altı yaşında yazdığı bir gençlik yapıtıdır. Victor Hugo'nun içerik olarak bu romandaki amacı çok yalın, çok açık: İdam cezasının hem trajik, hem de saçma yanını göstermek. Onun büyüklüğünde, onun dehasında bir yazar için böyle bir savı insani ve etik boyutlarıyla sergileyerek kanıtlamak hiç de güç değil. Ama bu romanın büyük önemi başka özelliklerinden kaynaklanıyor. Bu yapıt, birinci tekil kişi ben ile yazılan romanın ilk örneği. Daha önce böyle bir yöntem bilinmiyor. Bu özelliğiyle önceleri sadece bir roman olan bu eser tarih sahnesinde birçok kez tiyatro sahnelerine taşınmıştır. Hugo Roman kahramanının adını ve işlediği suçun ayrıntılarını anlatmayarak idam cezasının insan psikolojisi üzerindeki derin etkisini, o dönem ki genel kanının aksine idamın ne kadar acımasız  ve uygarlıktan uzak bir ceza yöntemi olduğuna dikkat çekmeye çabalamıştır.

Oynayan : Tahaberk Torun
Eser : Victor Hugo
Yöneten : Ali Gökhan Taze

Kostüm : Cemre Demir
Dekor : Melisa Varol
Işık : Leyla Bezirci
Reji Asistanı : Melike Aktaş
Yapım : KYB MEDYAhttps://www.biletix.com/etkinlik/1KYU1/TURKIYE/tr

ETKİNLİĞİ PAYLAŞ
ETKİNLİK TAKVİMLERİ
 • Başlangıç Tarihi
  24 Eylül, 2022  20:00
 • Bitiş Tarihi
  24 Eylül, 2022  22:00
 • Lokasyon
  Kars, Merkez
 • Kars Kültür Merkezi
 • Katılım Bilgisi
  Biletix
 • Ücret
  GENEL SATIŞ - 90.00 TL Sepet başına ₺3,50 sipariş bedeli eklenir. Kampanya ve indirimler, profil seçimine göre bilet fiyatına yansıtılır.
Etkinlik Bilgisi
Benzer Etkinlikler
29 Ekim, 2022
İstanbul
29 Ekim, 2022
İstanbul
29 Ekim, 2022
Adana
29 Ekim, 2022
Ankara
29 Ekim, 2022
Ankara